iconnn

PŁYTA KOMÓRKOWA

Firma LDR-Ego funkcjonuje od 1997 roku jako przedsiębiorstwo prywatne z polskim kapitałem. Specjalizujemy się w produkcji innowacyjnego produktu jakim jest płyta komórkowa EcoBoard, stworzona w nowej technologii bez-ramowej. Możemy poszczycić się tym, iż jesteśmy pierwsi w Polsce oraz jedni z nielicznych w Europie, produkujący ten unikatowy i nowoczesny produkt.

onas-plyta2

INNOWACYJNA PŁYTA
KOMÓRKOWA

Płyta komórkowa EcoBoard to innowacyjny produkt o wszechstronnym zastosowaniu. EcoBoard jest produkowana w nowej technologii bez-ramowej, i jest używana jako alternatywne rozwiązanie dla przemysłu meblarskiego.

onas-inspiracja2

INSPIRACJA
NATURĄ

Wykorzystaliśmy stworzony przez naturę doskonały kształt kratownicy o fakturze sinusoidalnych celi, co zapewnia naszym produktom niespotykaną wytrzymałość na zginanie i ściskanie przy jednoczesnej redukcji masy, nawet do 94%.

onas-technologia2

TECHNOLOGIA
I JAKOŚĆ

Technologia, którą ciągle udoskonalamy pozwala nam osiągnąć niemożliwe do tej pory rozwiązania, a bogaty park maszynowy pozwala nam wyprodukować towar najwyższej jakości dostosowany do potrzeb klienta.

ldr-eco

EKOLOGIA

Ekologia to przede wszystkim ograniczanie własnego negatywnego wpływu na środowisko. Jednak propagowanie tych idei i zachęcanie innych do ich przejęcia jest równie istotnym zadaniem firm. Dbałość o środowisko jest zatem naszym obowiązkiem!

Więcej


Nasze produkty są naturalne i ekologiczne. Stosujemy przyjazne środowisku materiały, pochodzące z recyklingu. Recykling polega na odzyskiwaniu surowców wtórnych i ich ponownym przetwarzani. Nasze produkty są dzięki temu przyjazne dla środowiska. Należy pamiętać, że dziś świadomość konsumentów jest znacznie wyższa, niż jeszcze kilka lat temu. Nie interesuje ich jedynie cena i skuteczność produktu, ale także jego skład i pochodzenie. Wychodzimy zatem naszym klientom naprzeciw. Nasza płyta komórkowa oraz produkowane z niej materiały są idealnym rozwiązaniem zarówno do biur, domów, a także dzięki spełnianiu wszelkich norm bezpieczeństwa dla dzieci. Chronimy waszych bliskich! Nasze produkty odznaczają się niską, a nawet zerową ilością formaldehydu (HCHO), w porównaniu do płyt innych producentów dostępnych na rynku.

Mniej

onas-fot-niskawaga

NISKA WAGA

Niska waga zapewnia redukcję kosztów opakowań i transportu i pozwala na łatwe wprowadzenie najnowszych trendów wzorniczych. Redukuje także zużycia surowca (drewna) i jego kosztów.

Sprawdź tabelę wag

Więcej

Poprzez niską wagę, jesteśmy w stanie załadować na auto ponad 90m³ elementów z płyty komórkowej. Sześciokątne komórki o przekroju 14mm wykonane są w 100% z papieru z odzysku. Warto stosować płytę komórkową , gdyż redukuje ona wagę materiału. Uzyskujemy zatem łatwość przenoszenia w procesie produkcji, w handlu i dla ostatecznego odbiorcy.

Mniej

wytrzymalosc-plaster

WYTRZYMAŁOŚĆ

Grubość płyty oraz jej wewnętrzna struktura, odpowiadają za mechaniczne właściwości materiału typu „sandwich”. Sprawiają, że zarówno płyta, jak i elementy gotowe są bardzo mocne i jednocześnie lekkie.

Więcej


Płyta komórkowa składa się z wypełnienia papierowego o charakterystycznej strukturze tzw. „plastra miodu”, sinusoidalnej lub ścianki szkieletowej oraz cienkich płyt wierzchnich (najczęściej płyt wiórowych). Nie traci sztywności, stabilności oraz innych funkcji konstrukcyjnych.

Mniej

onas-fot-obrobka

OBRÓBKA

Proces cięcia płyty komórkowej do określonego wymiaru rozpoczyna się poprzez oczyszczenie okładzin z osadzonych wiórów i innych materiałów w obszarze plastra miodu. W maszynach wyposażonych w belkę dociskową oraz suwak z kleszczami zaciskowymi należy dostosować odpowiednio ciśnienie do obrabianego materiału.

Więcej


Maksymalna odporność na nacisk płyty komórkowej wynosi 1,5kg/cm². Oklejanie powierzchni płyty komórkowej można wykonywać za pomocą wszystkich dostępnych na rynku klejów powierzchniowych.

Krawędzie płyty komórkowej z płytami wierzchnimi o gr. 8mm (płyta wiórowa) w grubości 40mm i 50mm, przy płytach wierzchnich o gr. 10mm (płyta wiórowa) do grubości 55mm wykańczane są, za pomocą standardowych maszyn, obrzeżami ABS. Przy zastosowaniu najwyższej jakości obrzeży ABS w grubości 2mm – nawet 60mm. Z doświadczeń wynika, że płyta komórkowa w w/w grubościach może być oklejona bezpośrednio obrzeżem o gr. 2mm bez wklejki stabilizacyjnej. Jeśli efekty wykończenia krawędzi nie są zadowalające, należy zastosować się do zaleceń pozwalających na uzyskanie dobrego końcowego efektu wykończenia przy użyciu maszyn przelotowych.

Możliwe jest także wykończenie płyty komórkowej obłogiem o gr. 2-3mm lub listwą drewnianą powyżej grubości 2mm. Dla grubości 40-50 mm odpowiednie są obrzeża 2mm, a dla wyższych listwa drewniana. Dla obrzeży fornirowanych wiążące są zalecenia producentów tych wyrobów.

Mniej

onas-fot-magazynowanie

MAGAZYNOWANIE

Firma LDR-Ego zaleca przeprowadzenie kontroli na etapie przyjęcia towaru metodą typową dla każdej dostawy. Należy zapewnić odpowiednią możliwość rozładunku, np: wózek widłowy. Płyty komórkowe powinny być starannie transportowane i magazynowane.

Sprawdź tabelę sztaplowania płyt

Więcej


Przewoźnik zobowiązany jest do posiadania pasów spinających oraz dostosowania się do ogólnych zaleceń odnośnie zabezpieczenia palet podanych przy załadunku.

Podczas składowania płyt komórkowych LDR-Ego należy zadbać, aby odpowiednio zabezpieczyć materiał przed działaniem warunków atmosferycznych. W warunkach idealnych składowanie odbywa się w ogrzewanych, suchych, wolnych od przewiewów pomieszczeniach, przy wilgotności względnej od 40 do 75% i temperaturze powietrza 15-18°C.

Przed obróbką meteriał powinień znajdować się w magazynie przejściowym, aby zawartość wilgoci zbliżyła się do wartości oczekiwanej podczas obróbki. Składowanie w magazynach otwartych lub pod wiatami nie jest wskazane!

Płyty komórkowe należy przechowywać w pozycji leżącej na równym, suchym podłożu, w zamkniętym budynku, w normalnych warunkach klimatycznych. Miejsca przejściowe magazynowania powinny posiadać tą samą wysokość i być rozmieszczone, zależnie od grubości płyt, w odstępach od 0,8 do 1,1m. W razie potrzeby należy zapewnić odpowiednią osłonę krawędzi. Składowanie oraz transport należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami, tworząc sztaple i przestrzegając przepisów dotyczących transportu, składowania oraz bezpieczeństwa.

Mniej