Technologia, którą ciągle udoskonalamy pozwala nam osiągnąć niemożliwe do tej pory rozwiązania, a bogaty park maszynowy pozwala nam wyprodukować towar najwyższej jakości dostosowany do potrzeb klienta.
Ekologia to przede wszystkim ograniczanie własnego negatywnego wpływu na środowisko. Jednak propagowanie tych idei i zachęcanie innych do ich przejęcia jest równie istotnym zadaniem firm. Dbałość o środowisko jest zatem naszym obowiązkiem!
Niska waga zapewnia redukcję kosztów opakowań i transportu i pozwala na łatwe wprowadzenie najnowszych trendów wzorniczych. Redukuje także zużycia surowca (drewna) i jego kosztów.
Poprzez niską wagę, jesteśmy w stanie załadować na auto ponad 90m³ elementów z płyty komórkowej. Sześciokątne komórki o przekroju 14mm wykonane są w 100% z papieru z odzysku. Warto stosować płytę komórkową , gdyż redukuje ona wagę materiału. Uzyskujemy zatem łatwość przenoszenia w procesie produkcji, w handlu i dla ostatecznego odbiorcy.
Grubość płyty oraz jej wewnętrzna struktura, odpowiadają za mechaniczne właściwości materiału typu „sandwich”. Sprawiają, że zarówno płyta, jak i elementy gotowe są bardzo mocne i jednocześnie lekkie.
Proces cięcia płyty komórkowej do określonego wymiaru rozpoczyna się poprzez oczyszczenie okładzin z osadzonych wiórów i innych materiałów w obszarze plastra miodu. W maszynach wyposażonych w belkę dociskową oraz suwak z kleszczami zaciskowymi należy dostosować odpowiednio ciśnienie do obrabianego materiału.
Krawędzie płyty komórkowej z płytami wierzchnimi o gr. 8mm (płyta wiórowa) w grubości 40mm i 50mm, przy płytach wierzchnich o gr. 10mm (płyta wiórowa) do grubości 55mm wykańczane są, za pomocą standardowych maszyn, obrzeżami ABS. Przy zastosowaniu najwyższej jakości obrzeży ABS w grubości 2mm – nawet 60mm. Z doświadczeń wynika, że płyta komórkowa w w/w grubościach może być oklejona bezpośrednio obrzeżem o gr. 2mm bez wklejki stabilizacyjnej. Jeśli efekty wykończenia krawędzi nie są zadowalające, należy zastosować się do zaleceń pozwalających na uzyskanie dobrego końcowego efektu wykończenia przy użyciu maszyn przelotowych.
Możliwe jest także wykończenie płyty komórkowej obłogiem o gr. 2-3mm lub listwą drewnianą powyżej grubości 2mm. Dla grubości 40-50 mm odpowiednie są obrzeża 2mm, a dla wyższych listwa drewniana. Dla obrzeży fornirowanych wiążące są zalecenia producentów tych wyrobów.
Firma LDR-Ego zaleca przeprowadzenie kontroli na etapie przyjęcia towaru metodą typową dla każdej dostawy. Należy zapewnić odpowiednią możliwość rozładunku, np: wózek widłowy. Płyty komórkowe powinny być starannie transportowane i magazynowane.
Podczas składowania płyt komórkowych LDR-Ego należy zadbać, aby odpowiednio zabezpieczyć materiał przed działaniem warunków atmosferycznych. W warunkach idealnych składowanie odbywa się w ogrzewanych, suchych, wolnych od przewiewów pomieszczeniach, przy wilgotności względnej od 40 do 75% i temperaturze powietrza 15-18°C.
Przed obróbką meteriał powinień znajdować się w magazynie przejściowym, aby zawartość wilgoci zbliżyła się do wartości oczekiwanej podczas obróbki. Składowanie w magazynach otwartych lub pod wiatami nie jest wskazane!
Płyty komórkowe należy przechowywać w pozycji leżącej na równym, suchym podłożu, w zamkniętym budynku, w normalnych warunkach klimatycznych. Miejsca przejściowe magazynowania powinny posiadać tą samą wysokość i być rozmieszczone, zależnie od grubości płyt, w odstępach od 0,8 do 1,1m. W razie potrzeby należy zapewnić odpowiednią osłonę krawędzi. Składowanie oraz transport należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami, tworząc sztaple i przestrzegając przepisów dotyczących transportu, składowania oraz bezpieczeństwa.